Titulní obrázek

Nošovické továrně Hyundai se v České republice daří

Sdružení automobilového průmyslu oznámilo, že nárust tuzemské výroby osobních vozů stagnuje. V úplně jiné situace se však nachází nošovická továrna Hyundai. Právě zde stoupla výroba až o 30 %.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nárůst tuzemské výroby osobních aut se na podzim zastavil. Zatímco v prvním pololetí produkce rostla o téměř pět procent, za deset měsíců letošního roku to bylo jen o 0,03 procenta na 997 807 vozů. 

Výroba stoupla jen nošovické automobilce Hyundai, a to o téměř 30 procent. V kolínské firmě TPCA Czech se výroba stabilizovala, když do října vykázala pokles o necelých 22 procent. V srpnu to bylo přes 23 procent. Mladoboleslavské Škodě Auto výroba klesla o zhruba 1,3 procenta.

U nákladních vozidel vzrostla výroba o 15 procent na 1127 vozů, což je dáno větší produkcí ve společnosti Avia Ashok Leyland Motors. Ta zvýšila meziročně výrobu o 72 procent. Produkce autobusů klesla o šest procent na 2647 vozidel.

Například týnecká Jawa, jako jediný tuzemský výrobce motocyklů, zvýšila produkci na víc než dvojnásobných 2240 strojů.