Titulní obrázek

Hyundai Veloster Race Concept

Automobilka Hyundai možná obohatí sféru závodních aut v Austrálii. Ovšem prozatím není nic jisté. Novinkou má být model Veloster Race Concept. 

Hyundai Motor Company Australia představila koncept sportovního speciálu Veloster Race Concept a uvažuje nad tím, že s ním v roce 2013 vstoupí do australských rally. Veloster Race Concept totiž čistě náhodou splňuje veškeré předpisy a požadavky organizací FIA a CAMS pro účast v automobilovém sportu.

Race Concept byl vyvinut v Austrálii specializovaným týmem konstruktérů s ohledem na extrémní náročnost tamních soutěží pořádaných na tratích s asfaltovým povrchem. 

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Veloster byl postaven ve vlastní režii místními specialisty na závodní a soutěžní vozy v souladu s předpisy CAMS pro australské asfaltové soutěže v tamní „moderní“ kategorii. Pod kapotou je ukryt motor 1,6 litru přeplňovaný turbodmychadlem „twin-scroll,“ výfuková soustava z ušlechtilé oceli s vysokým průtokem spalin, šestistupňová mechanická převodovka, závodní brzdy Alcon, čtyřpístkové třmeny vpředu a dvoupístkové  vzadu,  hydraulická ručka a samozřejmě víceprvkový ochranný prostorový rám.

V současnosti probíhá průzkum potenciálu konceptu pro účast v automobilovém sportu a Hyundai předpokládá, že svůj záměr oznámí před začátkem sezóny 2013.