Titulní obrázek

Hyundai i30 slaví velký úspěch

Automobilka Hyundai nyní slaví úspěch po celém světě. Celosvětový odbyt modelu i30 překročil počet milionu vozů. Řadí se sem i generace s kódem FD (rok 2007).

Vyváží se ovšem do šedesátky zemí, kromě starého kontinentu také na Blízký východ, do Afriky, Karibiku, Austrálie a Tichomoří. Modelová řada i30 byla od uvedení na trh v roce 2007 těžištěm nabídky naší značky v Evropě. Byl to první vůz navržený a vyráběný v Evropě a nabízející zákazníkům vysokou kvalitu, nízké emise a vynikající poměr mezi cenou a výkonem, což jsou všechno vlastnosti spojované v současnosti se značkou Hyundai.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Obě generace byly vyvinuty v HME Technical Center v německém Rüsselsheimu a ta současná respektuje fluidní tvary exteriéru. Nabízí se nejen jako pětidveřový hatchback a kombi, ale i ve třídveřovém provedení, které u „jedničky“ chybělo. Měla jej v portfoliu jen sesterská Kia Cee'd, nyní se síly v tomto ohledu vyrovnaly. Američané si navíc mohou koupit Elantru GT se dvěma páry bočních dveří a výklopnou zadní stěnou. Ta se ovšem vyrábí v Jižní Koreji. Od naší i30 se však vzhledově liší jen v detailech.