Titulní obrázek

Hyundai HND-9

Automobilka Hyundai chystá obohatit trh o novou generaci modelu Genesis Coupé. Moc informací však společnost neprozdradila, alespoň prozatím.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

O nové generaci potentní zadokolky Hyundai Genesis Coupé už nejspíš nikdo neřekne, že vypadá jako leklá žába. Jeho pravděpodobný nástupce se urodil v korejském centru v Namyangu, ale svým vzhledem působí zcela evropsky.

Sama automobilka mluví v rámci konceptu HND-9 o poslední evoluci fluidního designu, která se na první pohled vyznačuje střídmějšími prolisy a celkově jednodušším designem. A jak jsme se dozvěděli z tiskové zprávy, i šestiúhelníkovou maskou chladiče a čtyřmi koncovkami výfuku. 

Pod kapotou byste našli 3,3 litrový šestiválec s přeplňováním a výkonem 370 koní. Veškerý výkon směřuje na zadní kola skrze automatickou osmistupňovou převodovku, ale snad se v sériové verzi dočkáme i manuálu. Na to je ale ještě opravdu brzy, samotný koncept se ukázal 28. března na autosalonu v Soulu a než se promění v produkční verzi, uběhne ještě dlouhá doba.

Uvidíme, jak zareagují zákazníci.