Titulní obrázek

Hyundai a Kia již nebudou vyrábět tak podobné vozy

Automobilky Kia a Hyundai využívají stejných platforem, z tohoto důvodu jsou si dost podobné. Nový šéfdesignér chce tuto skutečnost změnit.

Použití stejných platforem s sebou ruku v ruce nese i velmi podobné modely. Ve výsledku si automobilky nepříjemně konkurují namísto toho, aby každá obsadila trochu jinou část trhu. To by se ale mělo do budoucna změnit.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Dlouhodobou vizí je ukončení příbuznosti modelů, hlavně u Hyundai i30 a Kiu cee'd, nebo Hyundai Santa Fe a Kiu Sorento. Podle šéfdesignéra koncernu Petera Schreyera se od sebe musí více odlišit, nejen designem, ale prý by měli plnit i jiný účel.

Jako dokonalý příklad Peter Schreyer uvedl Volkswagen Golf a Audi A3. Oba modely cílí na úplně jiné zákazníky, v zásadě jde o velmi podobné modely, na stejné platformě a se stejnými motory. To může klidně znamenat, že Hyundai si půjde dál svou cestou s modelem i30, zatímco Kia bude na stejné platformě vyrábět crossover. Základní DNA obou automobilek je jasně dané, Hyundai se dere mezi dražší vozy, zatímco Kia je výrazně mladší automobilka se sportovnější image, což dokládají i poslední koncepty. 

Nadcházející modely Hyundai projdou významnou proměnou, v horizontu tří let bychom se měli dočkat prvního modelu od Petera Schreyera. Sami jsme zvědaví, kam bude nový model směřovat. Jisté je však jedno, nebude to nic luxusního.